Nahlédněte do jejich světa

Kristýna (19) nízké sebevědomí, sebedůvěra, skvělý pocit ze sebe

K paní Tereze jsem přišla s pocity úzkosti, nízkým sebevědomím, strachem ze sociálních situací, a z toho vyplývající neschopností chodit do školy. V té době už jsem měla jisté zkušenosti s psychology i psychiatry, takže jsem od terapie moc velké zázraky nečekala. Ale s paní Terezou byla terapie zcela něco jiného a poprvé jsem měla pocit, že se sebou skutečně něco dělám.

Skoro před třemi lety jsem přestala chodit do školy. Studovala jsem individuálně a do školy jsem chodila jen na zkoušky. Zvládala jsem to poměrně dobře. Následovalo několik neúspěšných pokusů o návrat na normální docházku. Řešila jsem to jen schůzkami s psychiatrem a braním předepsaných antidepresiv. To nepomáhalo, a tak jsem se rozhodla, že vyzkouším něco jiného.

Na terapii k paní Tereze jsem docházela po dobu čtyř měsíců. Zpočátku jsem se styděla, ale časem si paní Tereza získala mou důvěru a mně přestávalo být nepříjemné se jí svěřovat. Byla takový můj průvodce. Formou úkolů jsem se postupně dostala k cíli, který jsem si vytyčila na prvním sezení. Již po prvním splněném úkolu jsem získala větší sebedůvěru a jistotu, že nakonec dosáhnu toho, o co už tak dlouho bojuji, a měla jsem ze sebe skvělý pocit. Časem jsem si vypracovala určité strategie. Nebyla to procházka růžovým sadem, rozhodně to však stálo za to. Vždy mě donutila se nad sebou zamyslet a odpovědět si na otázky, které by mě v životě nenapadly. Přiznávám, že jsem nikdy nebyla nadšená, že tam musím, ale pokaždé, když jsem šla odtamtud domů, jsem se cítila úžasně. Navíc jsem o sobě zjistila nové věci, které jsem předtím netušila.

Vím zcela určitě, že bez paní Terezy bych po psychické stránce nebyla tam, kde jsem teď, a za to jsem jí moc vděčná.

Objednejte si terapii telefonicky na 725810870 nebo emailem.

terepe logotype
X Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používá soubory cookie.