Nahlédněte do jejich světa

Michal (27) sex, neklid, antidepresiva, úleva

Michal vchází rychle do místnosti a plaše se usmívá. Působí neklidně, poklepává nohou, hraje si s mobilem, těká očima. Náš první rozhovor otevírá popisem nepříjemných stavů, které zažívá. Často cítí, jak mu silně buší srdce, chodí sem a tam po místnosti, cítí se jako v kleci. Na otázku, co mu v takových situacích nejvíce pomáhá, odpovídá, že když napíše nějaký holce a chatují spolu. Nejvíc ale pomáhá sex.

Prý bývá agresivní. Bere léky – antidepresiva. Všechny jeho vztahy vlastně vždyky končí proto, že chce stále sex a to žádná holka dlouho nevydrží. Experimentuje příležitostně s drogami. Nejvíc ze všeho si přeje klid. Ví, jaké to je, když je v klidu, naposledy to zažil před rokem. "To jsem měl klid, žadný drogy, ani ty ženský jsem tolik nepotřeboval." Pro terapii je důležitý moment, že si již v minulosti uměl zařídit klid ve svém životě. Již to jednou zvládl – skvělý začátek! Pracujeme s tou situací.

Michal hovořil otevřeně o velmi intimních věcech, které se týkaly jeho sexuálních potřeb a neklidu. Po třetím sezení vypadal podle mě uvolněněji a usměvavě. Na mou zvědavou otázku, co je nyní jinak než bylo, když ke mně přišel, mi řekl: „Já jsem vám to všechno řekl. To o mě nikdo neví, co jsem vám řekl. A vy jste mě neodsoudila. Bál jsem se, že jsem blázen nebo tak něco." Michal pracoval na poznávání, přijímání a vědomém zacházení s vlastními potřebami a emocemi.

Objednejte si terapii telefonicky na 725810870 nebo emailem.

terepe logotype
X Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používá soubory cookie.