Nahlédněte do jejich světa

Adéla (37) stres, bolesti hlavy, osamělost, nevyrovnaný vztah, hledání síly

Adéla na mě dostala kontakt od svého neurologa, se kterým se snažila vyléčit své bolesti hlavy. První setkání přerušujeme v půli a rozdělujeme na dvě kratší setkání z důvodu nesnesitelných bolestí. Na úvod říká, že neví, kde má začít. Je toho tolik k řešení, že se jí zpočátku ani nechce začínat mluvit. Často v průběhu hovoru dlouze mlčí. Má o sedm let mladšího přítele, se kterým žije tři roky.

Vztah vnímá jako nevyrovnaný. Ona je managerka s nadstandardním příjmem. Její partner pracuje v neziskovce a přivydělává si náhodnými pracemi v zahraničí, protože trvá na „oddělených peněženkách“. Její práci prý bere jako méně společensky prospěšnou a narážkami vyjadřuje svůj despekt. Rád chodí na různé akce, kde se opíjí, chodí domů až ráno. Zpočátku se chodili bavit spolu, jí to již nebaví, především jeho kamarádi. Chtěla by, aby „dospěl“.

Po nedávném lékařském zákroku jí bylo doporučeno otěhotnět. Říká, že nemá mnoho času. Partner se jí ale stává fyzicky odporný, ale nechce ho opustit. Chce to „spravit, aby k němu opět cítila to, co na počátku vztahu“. Cítí se pod tlakem, nemá čas. Cítí se sama, hodně pracuje a nemá kamarády. Cítí se tlustá, ztrácí kontrolu nad jídlem. Říká, že si je jistá, že tento partner je její nejlepší současné řešení, nechce skončit jako osamělá managerka. Na otázku, z čeho čerpá tuto jistotu se zamyslí o odpoví, že z minulých krásných let. Aktuálně (tady a teď) ale nemá z čeho čerpat.

Adéla u mě byla celkem pětkrát. Přes mohutné bolesti hlavy velmi intenzivně při terapii pracovala a hledala a vytvářela nové možnosti. Na pátém sezení mi řekla, že tušila, že s ním vlastně nechce být, ale strach ze samoty byl silnější. Teď už je prý ona sama o „milimetr silnější" než její strach. „Našla jsem tady sílu ho opustit. Snad se mi uleví. Vlastně už je mi teď trochu líp. Kdybych to nezvládala, ozvu se. Děkuju vám." Od té doby uplynuly dva roky a Adéla se již neozvala.

Objednejte si terapii telefonicky na 725810870 nebo emailem.

terepe logotype
X Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používá soubory cookie.