Nahlédněte do jejich světa

Karel a Dana (40, 38) partnerský vztah, alkoholismus, nevěra, komunikace

Nejprve ke mně přišla sama Dana. Otevřeně říká, že mě přišla okouknout a odhadnout, jestli by mě snesl její manžel. Zajímají ji i metody psychoterapie, které používám. Mají problémy a manžel souhlasil s psychoterapií pod jednou podmínkou. Pokud první psycholog nebo psycholožka bude magor, už k nikomu nepůjde.

Nakonec se rozhoduje to se mnou zkusit. Na mou úvodní otázku na společném sezeni, jaký mají v terapii cíl, odpovídá Dana, že chce zabránit tomu, aby se z jejího manžela stal stejný alkoholik jako byl její otec. Karlovi vadí její trapně vyzývavé chování na veřejnosti a neodpustil jí, že ho před rokem na čas opustila s jiným mužem. Chce, aby se změnila.

Ptám se, jaký mají společný cíl, který je ke mně přivedl. Podívají se na sebe a shodně přikývnou, že chtějí být spolu. Vlastně, dodá po chvíli Dana, chtěla by zjistit, jestli spolu mají zůstat. K tomuto cíli se přidává i Karel, lépe vystihuje jejich situaci.

Terapie stála tento pár velké úsilí. Jedno sezení bylo odloženo kvůli opilému stavu Karla. Rozloučili jsme se po patnáctém setkání. Karel a Dana pracovali na komunikaci, vytvářeli si vlastní hranice ve vztahu, učili se sdělovat si své potřeby. Během terapie se několikrát pozastavili nad tím, jak málo se vlastně navzájem doposud znali. Rozhodli se spolu zůstat.

Objednejte si terapii telefonicky na 725810870 nebo emailem.

terepe logotype
X Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používá soubory cookie.